Apie žaidimą

„Ingress” žaidimas – žalios, daugiau žalios!

Ar žinojot, kad pasaulis visai ne toks koks rodos*? Ar nujautėt, jog kasdien Kauno, Vilniaus, Kėdainių, Jonavos, Panevėžio ar Marijampolės gatvėse vyksta įnirtingi dviejų frakcijų mūšiai? Gal pajutot mintis besikeičiant vienose ar kitose miesto vietose? Jei tokie įtarimai aplankė, tai Jūs jau arti tikrojo žinojimo, tikrojo suvokimo, kurį atveria „Ingress” žaidimas.

„Ingress” tai…

Žaidimas – nemokamas, tinka tiek Android, tiek iOS telefonams. Programėlė užima apie 30 MB**. „Ingress” – papildytos realybės daugelio žaidėjų režimu veikiantis žaidimas. Tam, kad galėtum žaisti reikės išeiti į gatvę (tikrąja to žodžio prasme, reikės atsistoti ir eiti ten, kur veda žaidimo žemėlapis). Jei jau apsisprendėte kilti nuo sofos/fotelio/patogios biuro kėdės ir eiti žaist, tai prieš stojant į kovą reikės pasirinkti vieną iš dviejų žaidime esančių frakcijų. Resistance (mėlyna spalva) – šios frakcijos žaidėjai nori apsaugoti bei apginti žmoniją nuo svetimos Formuotojų civilizacijos (Shapers) invazijos. Enlightened (žalia spalva) – šios frakcijos žaidėjai siekia, kad Formuotojai galėtų kuo lengviau ateiti į mūsų pasaulį ir padėtų žmonijai evoliucionuoti. Atėjimas arba invazija, nelygu, kurią pusę pasirinkote, jau prasidėjo. Formuotojai, anot žaidimo istorijos, jau senokai daro įtaką žmonijai. Nepastebimai kišosi į istoriją, ją koregavo, veikė meną bei kitas mūsų gyvenimo sritis. Jie siunčia mintis bei jausmus formuojančią informaciją į mūsų pasaulį naudodami XM (exotic matter), o ji lengviausiai prasiskverbia ten, kur yra portalai. Dėl jų kontrolės ir vyksta pagrindiniai abiejų frakcijų mūšiai. Portalais dažniausiai būna lankytinos vietos, paminklai, atminimo lentelės, grafiti piešiniai. Norit pamatyti Kauną naujai? Rasti naujus kelius bei keistai įdomias vietas? Ingress padės sumindžioti miestą naujai.

Ką man davė „Ingress”?

„Ingress” pradėjau žaisti prieš daugiau nei 230 dienų. Tai daugiau nei 6 mėnesiai. Daugiau nei puse metų. Kasdien, vienaip ar kitaip, prisiliečiu prie pasaulio, kuriame vyksta permainingos kovos. Pasirinkau Enlightened frakciją ir nuo tada vis norisi kartoti: „Žalios! Daugiau žalios!”.

Kiekvienas žaidimas turi savo pliusų bei minusų. Dalykų, kurie veža ir liūdina. Galima ilgai burbėti, skųstis apie prarastą laiką, išdegintas telefonų baterijas, sunaudotus gigabaitus bei netyčia iš rankų išsprūdusio telefono ekrano taisymą. Galima niurzgėti, jog batai sutrinti, kuro sunaudota daugiau nei įprasta, kad priešininkų komanda niekšai. Galima, tačiau mieliau papasakosiu, ką žaidimas, prikaustęs mano žvilgsnį prie telefono ekrano, padovanojo.

1. Laikas gryname ore

Mano žaidimo stažas prasidėjo pavasarį. Į darbą keliaudavau pėstute, tad pamaniau, kad būtų įdomu ne tik su Endomondo skaičiuoti vis tuos pačius 4 kilometrus, bet taip pat dar ir pažaisti pakeliui.

Su „Ingress” 4 km kelionė į darbą virsdavo 5.5 km lėto ėjimo trasa. O namo pėsčiomis grįždavau tik po 2 valandų sukoręs veik 7 km. Rankos šalo. Kojos šlapo. Tačiau „Ingress” dovanotas azartas visa tai atpirko.

2. Žmonės

Kaune gyvenu jau antri metai. Tai jau net antras mano bandymas priprasti prie šio miesto. Kol „Ingress” nevaldė pasivaikščiojimų rutinos, tol labai atidžiai stebėjau žmones. Tačiau žmonės kaip žmonės, nei žinai jų gyvenimus, nei girdi jų istorijas. Žaisdamas susidūriau su kitais žaidėjais. Pradžioje visi per ilgai žiūrintys į telefoną tapdavo įtartini. Gal tai priešas, gal tai savas. Jei priešas, tai gal puola? Jei savas, tai gal padeda? Atidesnį žvilgsnį vis metu į praeivių išmaniųjų ekranus, ne, nenoriu nužiūrėti apie ką jie susirašinėja SMS ar Facebook Messengeryje. Ne, ieškau visai ne to. Žiūriu ir tikiuosi išvysti tamsų „Ingress” žaidimo langą su mirguliuojančiais taškeliais, viena ar kita spalva liepsnojančiais portalais.

Viena yra matyti, kad kažkas žaidžia virtualiai (t.y. telefono ekrane), visai kas kita yra susitikti akis į akį, paspausti ranką, pasidalinti savo priklausomybės, t.y. žaidimo istorijomis. Žaisdamas susipažinau su daug naujų žmonių, žymiai daugiau nei šiaip būčiau pažinęs. Sužinojau, kad vieni žaidžia šeimomis, net trys kartos įsitraukusios. Taip pat išgirdau istorijų, kur antrosios pusės nepasidavė ir nežaidžia (tai pakankamai sunku, nes visi pasivaikščiojimai, pasivažinėjimai ingressininkui yra portalų lankymas, o nežaidžiančiam tai kančia, nes kas n metrų vis stojama, einama pirmyn, atgal, ratu ir kaži ko į šoną taip kelionė trukdavusi 15 minučių išsitęsia iki valandos). Per tą pusmetį tapau nematomos bendruomenės nariu, kurioje savos bėdos, džiaugsmai ir pasilinksminimai. Draugiškai ir paprastai savos komandos rate (dažniausiai, nors kartais būna rietenų ir čia), kiek įtempčiau su priešininkais.

„Ingress” man taip pat padėjo atrasti savo šeimą. Žmona, brolis, sesė, žmonos sesuo bei brolis ir jų antrosios pusės taip pat įsitraukė į žaidimą, tad paskutiniu metu susirenkame į krūvą vis dažniau ir vis dažniau mūsų pokalbiai sukasi apie žaidimą, laimėjimus bei praradimus. Mane tai labai džiugina. Viena mintis, vienas azartas.

3. Atradimai

Ką galima atrasti kelyje, kuriuo važiavai šimtus kartų? Ką naujo galima pamatyti ten, kur manei jau viską matęs? Pasirodo yra ką. Netikėtai sau atradau Sasnavą, Truskavą, Marijampolę, Alytų, Kėdainius. Tiek keistų gražių vietų, tiek slaptingų miestelių palei Nevėžį. Jei žaidi, reiškia lankai portalus, lankai naujas vietas, kartais tai būna nieko faino, nieko įdomaus. Eilinis kryžius palei kelią, dar vienas vandens bokštas… arba dar vienas. Bažnyčia, bažnytėlė ar kapinės. O kartais randi tai, ko nesitikėjai. Naują gatvę, naują pastatą, grafitį, parką, paminklą, ūksmingą ąžuolų giraitę, slėnį. Pamatai tas miesto vietas, kurios nepapuldavo į tavo rutininį maršrutą.

Kaskart vis kas nors naujo pasirodo žaidžiant. Netikite? Pabandykite. Pradžia bus sunki, tačiau atminkite, kad už to tamsaus žaliai, melsvai mirguliuojančio žemėlapio Jūsų laukia daugiau veiklos lauke, daugiau naujų žmonių, daugiau atradimų. O aš savo ruožtu tikiuosi, kad įdiegę „Ingress” programėlę Jūs pasirinksite žalią pusę – Enlightened, ir Jūs, kaip ir aš, kartosit „Žalios! Daugiau žalios!”.

Mes, Kauno Ingress Enlightened bendruomenė, laukiam Jūsų ir esame pasiruošę padėti.

* The world around you is not what it seems.
** Ir suryja visą Jūsų laisvalaikį bei mobilaus interneto limitą

Autorius: Rapolas (@Radamonas)